Rozhodli jste se pro fazety na křivé zuby? Tady je váš průvodce

Rozhodli jste se pro fazety na křivé zuby? Tady je váš průvodce

lis, 7 2023

Proč rozhodnout se pro fazety na křivé zuby?

Jestliže jste na tomto místě, pročítáte tenhle článek, je více než pravděpodobné, že jste se docela vážně začali zajímat o způsob, jak zlepšit vzhled svých zubů. Fazety na křivé zuby mohou být skvělým řešením, které zvládne korekci téměř každé estetické vadzuby. Měly by být v úvahu připadat, pokud hledáte alternativu k tradičním rovnátkům.

Fazety jsou tenké plátky keramiky, které jsou cementovány přímo na zuby, aby dosáhly žádoucího efektu. Tento postup je minimálně invazivní, tedy nezpůsobuje velké bolesti a tak je ideální pro ty, kteří chtějí zlepšit svůj úsměv, ale bojí se bolesti spojené s některými zákroky a procedurami.

Jak vlastně fazety fungují?

Pochopení toho, jak fungují fazety, je zásadní pro rozhodnutí, zda jsou správným řešením pro vás. Fazety jsou přizpůsobeny jak tvaru, tak barvě zubů jednotlivce. Nejdříve se data o vašich zubech získají pomocí digitálního snímání a následně je v laboratoři vytvořena precizní kopie vašeho úsměvu. Po dokončení fázet zasáhne opět zubní lékař a provede finální úpravy přímo ve vašem rtu, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. To vše probíhá během několika návštěv. Toto řešení není jednorázové, jelikož fazety obdržíte až po úplné přípravě.

S tímto řešením také nemusíte mít strach, že by na vás okolí vidělo nějaké zdravotní zařízení. Fazety jsou tak jemné a přizpůsobené, že působí takřka přirozeně a zcela se integrují do celkového vzhledu vaší tváře. A to co je na nich nejlepší? Že jsou neuvěřitelně odolné a jejich využití je opravdu dlouhodobé.

Fazety versus rovnátka

V mnoha případech jsou fazety považovány za mnohem vhodnější a efektivnější řešení než rovnátka, zejména pokud jde o menší korekce. Fazety opravdu nabízejí mnoho výhod. Nejdůležitější je, že nelze upravit jen tvar, ale i barvu zubů. Fazety jsou také výrazně méně nápadné než tradiční rovnátka a ve většině případů poskytují rychlejší a efektivnější řešení.

Na druhou stranu, pokud je potřeba značná úprava polohy zubů, rovnátka mohou být lepší volbou. Fazetový pokryv totiž neposkytuje stejný stupeň kontroly nad pohybem zubů. Ale pokud hledáte jen drobné úpravy nebo chcete získat bělejší úsměv, fazety vám to mohou poskytnout rychle a bezbolestně.

Péče o zuby s fazetami

Správná péče o zuby s fazetami je nesmírně důležitá pro jejich dlouhodobé fungování. Je třeba si uvědomit, že i když jsou fazety velmi odolné, stále je potřeba jim věnovat potřebná péče a údržbu. Nebudou fungovat správně, pokud je zanedbáte. Používejte zubní nit a vyhněte se tvrdým nebo abrazivním pastám.

Rovněž je důležité nezapomínat, že ačkoli fazety mohou být odolné vůči skvrnám, zuby pod nimi nejsou. Musíte tedy dodržovat všechny kroky správné ústní hygieny, včetně pravidelného čištění a vyhýbání se jídlům a nápojům, které by mohly způsobit skvrny.

Příběh ze života

Hlavně je to skvělá možnost, jak si zachovat svůj přirozený úsměv. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že rozhodnutí pro fazety bylo jedním z nejlepších, které jsem kdy udělala. Neměla jsem zrovna křivé zuby, ale byly mírně skosené a uvnitř jsem cítila, že nejsou perfektní.

S mým synem Radimem, který se stal mým hlavním motivátorem (pokud máte děti, víte, jak tvrdou kritiku oni dokážou mít), jsem se rozhodla pro fazety. Radim mi řekl, že s novými zuby vypadám mladší a více se mu líbí můj úsměv. A musím říci, že se mi také zdá, že jsem si tím mladší.

Naprosto jsem se zamilovala do svých fazet, a mohu říci, že mé ráno začíná, když se probudím, podívám se do zrcadla a vidím svůj úsměv jak svítí zpět. Je to jako by mi má zuby řekly: "Dobrý den, Veroniko, jsi nádherná a dnes to zvládneš!". Je to teď to, co mě bere vzhůru každé ráno.

Takže, pokud se rozhodujete, zda ano nebo ne, mohla bych vás povzbudit, abyste to udělali. Já, Radim, i náš pes Max bychom vám to doporučili. Jste krásní tak, jak jste, ale jestliže cítíte, že by vám fazety dodaly více sebevědomí a radosti, tak proč ne?

Závěrečná rada

Takže, zda ano či ne, je rozhodnutí, které musíte učinit sami za sebe. Já mohu jen říci, že jsem ráda, že jsem své rozhodnutí učinila. Ať už si vyberete rovnátka nebo fazety, hlavní je, že jste spokojeni se svým úsměvem. Protože úsměv je to nejkrásnější, co může člověk nosit. A já věřím, že když se usmíváte, svět se usmívá zpátky na vás.