Jak vybělit Zazloutle zuby?

Jak vybělit Zazloutle zuby?

říj, 18 2023

Domácí metody bělení zubů

Ještě dříve než se ponoříme hlouběji do různých průmyslově vyráběných bělicích past a postupů, které můžeme provádět v zubní ordinaci, pojďme se podívat na pár domácích "první pomoci" metody na zlepšení vzhledu našich zubů! Tedy, ne že by si naši zoubky hlídali vzhled, to by bylo komické, ale víme, co tím myslím. Mírně zazloutlé zuby, které nás mohou znepokojovat, nejsou tak špatné, jak se zdá - existují způsoby, jak je vybělit.

Může to být tak jednoduché, jako zvýšení četnosti čištění zubů. Známé pravidlo "dvakrát denně" se mění na "po každém jídle". Jaroslav, můj manžel, je velkým příznivcem tohoto pravidla a musím říct, že jeho zuby jsou dokonalé. Také můžete vyzkoušet použití bělících zubních past a ústních vod. Ještě zajímavějším tipem, které jsem našla na internetu, je šťáva z citronu nebo jablečný ocet. Ale pozor, tyto ingredience mohou také poškodit zubní sklovinu, pokud je používáte příliš často.

Zubní pasta se speciálními bělicími složkami

Nyní přejdeme na ty komerční produkty. Ano, ty, co vidíme v reklamách v televizi nebo online. Bělicí pasty jsou běžně k dispozici v ledajaké drogerii. Často obsahují oxidy, které slibují rozpustit skvrny a zabránit jejich tvorbě. Je to moc hezké a v závislosti na složení některé opravdu fungují, ale ne všechny jsou stejně účinné.

Také je dobré vědět, že tyto pasty mohou být trochu drsnější než obyčejné zubní pasty a mohou způsobit citlivost nebo podráždění dásní. Radim, náš syn, jednou zkoušel jednu takovou pastu a po třech dnech ji odložil kvůli citlivosti. Proto bych vám doporučila konzultovat volbu bělící zubní pasty se svým zubařem.

Odlehčující proužky a formy

Pokračujeme v našem objevování průmyslových možností. Další na listu jsou bělící proužky a formy na zuby. Líbí se mi, jak jsou tyto produkty postaveny na technologii a přitom jsou stále vysoce dostupné. Prakticky položíte proužek na zuby a necháte jej tam působit. Ale víte, co je na tom skutečně fascinující? Že proužky obsahují stejnou bělící látku jako ta, kterou používají dentální hygienisté. Není to úžasné?

Ale stejně jako ostatní produkty, i tyto bělící proužky nejsou pro každého. Lze cítit dráždění nebo citlivost, takže pokud máte choulostivé zuby nebo dásně, doporučuji se poradit se svým zubařem než začnete. Já osobně nejsem fanynka těchto proužků. Připadají mi nepraktické a nepohodlné. Ale Jaroslav je na druhé straně, miluje je! Prý má pocit, že opravdu fungují. Takže, jak to se vším, je to otázka osobní preference.

Bělení zubů u zubaře

Je čas přejít k těm vážnějším věcem. Bělení zubů u zubaře je nejefektivnější způsob, jak zuby vybělit. Proč? No, protože zubaři používají silnější bělicí látky než ty, které najdete v domácích produktech. Ale to není vše. Také mohou použít speciální světla nebo lasery, které zesílí efekt bělení. Zní to trochu jako science fiction, že ano?

Ale samozřejmě, tato metoda má své nevýhody. Za prvé, je to dražší než domácí bělení. Za druhé, může vyvolat citlivost zubů a dásní, stejně jako ostatní metody. A konečně, to může trvat dlouho - až tři hodiny na jedno sezení bělení. Jaroslav to zkoušel před pár lety a dosáhl skvělých výsledků, ale musel zhodnotit, zda je připravený strávit tři hodiny v zubním křesle.

Bělení zubů s použitím přírodních produktů

Zpátky k přírodnímu světu. Můžeme najít nějaké přírodní produkty, které mohou pomoci bělit naše zuby? Ano, můžeme. Tužkový bujon, jedlá soda a kokosový olej jsou jen některé z nich. Ale stejně jako u všech ostatních metod, i tady musíme být opatrní, aby jsme neškodili našim zubům.

Kokosový olej například může působit jako přirozený bělící prostředek, protože obsahuje kyselinu laurovou, která může zabránit tvorbě skvrn z kontaktu se sliznicí úst. Jádlová soda může bělit zuby tím, že rozpustí skvrny na povrchu zubů. Ale opět, musíme být opatrní, abychom je nepoužívali příliš často nebo příliš silně, protože by mohli poškodit sklovinu zubů.

Rady a tipy pro zdravé a bílé zuby

Webové stránky jsou plné rad a tipů, jak udržovat naše zuby bílé. Některé z nich jsou na první pohled známy a některé jsou překvapivé. Trvat na bělicím zubním kartáčku, nebo konzumace potravin, které přirozeně bělí zuby, jsou jen některé z nich.

U naší rodiny máme ještě několik dalších tipů. Radim například miluje jíst jablka, protože slyšel, že mohou fungovat jako přirozené zubní kartáčky. Jaroslav se snaží vyhnout konzumaci vín a kávy, protože ví, že mohou skvrnit zuby. Já, na druhé straně, se snažím vyhnout konzumaci potravin s vysokým obsahem cukru, protože vím, že cukr může způsobit zubní kaz, který sám o sobě může skvrnit zuby.

Závěr: Bělení zubů je o vědomých volbách

Na konci dne je to všechno o tom, jaké volby děláme pro naše zuby. Představte si, že naše zuby jsou jako malý dům. Musíme se o něj starat, udržovat jej v čistotě a provádět opravy, když je potřeba. A stejně jako u domu, i u našich zubů, dobře vykonaná práce může vést k obdivu a závisti ostatních.

Ale víte, co je nejlepší? Že můžeme vybírat z různých metod, jako je domácí bělení zubů, bělení u zubaře, použití přírodních produktů, bělících zubních past, proužků a forem. Máme to štěstí, že máme tolik možností. Takže vybírejte moudře a pamatujte, že,"bez zdraví jsme ničím" platí i na zuby!