Proč mě bolí přední zuby?

Proč mě bolí přední zuby?

srp, 23 2023

Oblíbené příčiny bolesti předních zubů

Ahoj, jmenuji se Lenka a dneska mě bolí přední zuby. Proč? Doufám, že tomu společně přijdeme na kloub. Vidíte, moje jídlo dnes vůbec nespadlo na zem, takže to není osleplující náznak toho, co by se mohlo dít.

Víte, akutní bolest zubů je jedna z nejnepříjemnějších věcí, co člověka může potkat. A zvlášť když vám bolí přední zuby - tedy ty, které vidíte vždy, když se podíváte do zrcadla, ty, které používáte k usmívání se světu nebo dokonce k polibku vašeho milovaného.

ZUBNÍ OBLIČEJEVÝ SYNDROM

Možná jste o tomhle nikdy neslyšeli, ale existuje něco jako "zubní obličejevý syndrom". To je stav, kdy vás bolí přední zuby a nemáte tušení, proč. Občas může jít o následek problému s andropauzní panví. Myslím, že to je zajímavý fakt, který nás může překvapit.

V mnoha případech je bolest předních zubů spojena se závažnými ústními problémy, jako je například zánět dásní, kaz, nebo dokonce otlaky způsobené špatným skousnutím. Ale třeba jen s nepříjemnou situací, kdy jste se před chvílí pokusila otevřít lahev vína svými zuby. Víte, o co se snažím.

VÝZVA RODINNÉ KAZOVITOSTI

Moje rodina má historii zubních problémů. Můj děda měl svůj první zubní kaz už ve třech letech a máma mi neustále říká, že prý jsem zdědila její „rodinnou kazovitost“. Takže když mě začnou bolet přední zuby, hned se obávám toho nejhoršího. Ale nevzdejte to! Existují opravdu mnohé způsoby, jak si své zuby udržet zdravé a silné, a to i přes genetické predispozice.

POTÍŽE S MAKROBIOTICKÝM JÍDLEM

Víte, já jsem velkým fanouškem makrobiotického jídla. Ale někdy může být tvrdé na zuby. Osobně jsem si jednou poškodila zub při kousání tvrdých semínek. A když se mi stane, že zapomenu na olej při vaření, může mi z toho následně bolet celá dolní čelist.

AKUTNÍ SINUSITIDA A VAŠE ZUBY

Jednou jsem se probudila s tím, že mi strašně bolí přední zuby. Ne že bych měla nějaký zubní problém. Ale měla jsem zrovna sinusitidu. Víte, sinusitida je zánět dutin v obličeji, které jsou velmi blízko kořenům našich zubů. A tak vám může sinusitida způsobit pocit bolesti právě v oblasti zubů, i když jsou ve skutečnosti v pořádku.

SETKÁNÍ S ORTODOXNÍ ORTODONCIÍ

Trápí vás špatný skus nebo máte předčasně opotřebované zuby? Pak byste se mohli setkat s něčím tak exotickým jako je ortodoxní ortodoncie. Já jsem měla štěstí, že jsem se s tímto problémem nikdy nesetkala, ale vím, že to může být opravdu nepříjemné. A najednou vám začnou bolet předně zuby – ach jo!

MOJE ZUBNÍ BÁSEŇ: ŽVÝKAČKOVÝ INCIDENT

Pamatuji si jednu situaci, kdy jsem byla na večeři a kousla do něčeho tvrdého. Nejdřív jsem si myslela, že jsem kousla do kamene. Ale pak jsem si uvědomila, že to byla moje vlastní žvýkačka! Užívala jsem si svezení po válcích a pak jsem kousla do tvrdého míčku. A mohu vám říci, že to bylo opravdu nepříjemné! Příště si dám raději mátovou žvýkačku!

Takže doufám, že vám tento článek alespoň trochu pomůže pochopit, proč vás může bolet přední zuby, a co s tím můžete dělat. Mějte se hezky a omezte požití tvrdých žvýkaček!