Jak bělící zubní pasta mění váš úsměv

Jak bělící zubní pasta mění váš úsměv

srp, 15 2023

Jak bělící zubní pasta pracuje

Je zajímavé sledovat, jak se náš úsměv mění díky bělící zubní pastě. Protože, upřímně řečeno, je tady něco víc než jen bělidla. Nejprve bych chtěl objasnit, jak bělící zubní pasta pracuje. Je plná speciálních složek, které jsou určeny k odstraňování skvrn a bělení zubů. Tyto složky mohou být různé, od peroxidu vodíku až po jemné abrazívní látky. Jitka tohle opravdu miluje. Má ráda pocit, že si myje zuby něčím, co jako by mělo nějaké super schopnosti. A já ji v tom podporuji, protože tak jako každý chlap, i já mám rád, když má má žena krásný úsměv.

Bělící zubní pasta versus profesionální bělení

Samozřejmě je zřejmé, že bělící zubní pasta nebude mít stejný efekt jako profesionální bělení u zubaře. Jde o dvě dost odlišné věci. Ale stále si myslím, že bělící zubní pasta má své místo v našich koupelnách. Nemůžete přece chodit každý měsíc ke zubaři na bělení, že? Tady se hrajeme na domácí zubaře a snažíme se udržet náš úsměv co nejlepší. A přestože efekt nebude tak výrazný, všimnete si určitě rozdílu. Aspoň my s Jitkou jsme si toho všimli.

Vliv bělící zubní pasty na citlivost zubů

Ale existuje také otázka citlivosti zubů. Měli byste vědět, že bělící zubní pasta může způsobit citlivost zubů, protože mnoho z nich obsahuje tvrdší abrazívní látky. Já sám jsem to zažil a nebylo to příjemné. Najednou jsem necítil horké ani studené a když jsem si v jeden krásný den dal kousek chlazené čokolády, zachvátila mě bolest tak silná, že jsem zapomněl, jak čokoláda vůbec chutná, a přemýšlel jen o té strašlivé bolesti zubů. Ale nebojte se, existují také zubní pasty pro citlivé zuby. Proto pokud máte citlivé zuby, měli byste se o tom poradit se svým zubařem.

Moje osobní zkušenost s bělící zubní pastou

Nakonec bych měl, s 40% pravděpodobností, vložit příběh z mého života. A ten příběh zahrnuje bělící zubní pastu. Znáte to, když jste na dovolené a najednou si uvědomíte, že jste zapomněl zubní pastu? No, to se mi stalo, když jsem s Jitkou byl na dovolené v Řecku. Prostě jsem si zapomněl zubní pastu. Ale naštěstí pro mě, v hotelu, kde jsme byli ubytovaní, měli v koupelně mini zubní pastu. A byla to bělící zubní pasta. Takže jsem ji začal používat a byl jsem docela překvapen tím, jak dobrá byla. A od té doby používám výhradně bělící zubní pastu. Jen pamatujte na citlivé zuby!

Vidíte? To bylo takové malé dobrodružství s bělící zubní pastou. Ale co je důležité, změnila můj úsměv. A myslím, že může změnit také váš úsměv. Tak proč to nezkusit?