Co se nesmi při bělení zubů?

Co se nesmi při bělení zubů?

zář, 5 2023

Úvod do bělení zubů

Chápu, že bělení zubů může být trochu děsivé, zvláště když o tom nevíte moc. Ale nebojte se! Jsem tady, abych vám vše vysvětlil a pomohl vám se vyhnout běžným chybám při bělení zubů. Jsem jako ten kamarád, který vám řekne, že máte cibulku v zubech, než se vyfotíte s tím super hezkým číšníkem. A přesně tak jako ten kamarád, jsem tady, abych se postaral, aby vaše úsměv vypadal co nejlépe.

Čím bělit zuby?

Fungují krémy na bělení zubů, nebo jsou jen dalším marketingovým klamem? No, krémy na bělení zubů fungují, ale ne tak, jak byste si možná mysleli. Ty dlouhodobě ošetřují vaše zuby a zabraňují vytváření nových skvrn. S mými vlastními zuby jsem zažil pravý opak. Matěj, náš syn, mi jednou přinesl bělicí pastu. A hle, po pár týdnech jsem si všiml, že moje zuby vypadají o něco běleji. Ale nemějte očekávání, že při prvním použití vyžeňte kouřové a kávové skvrny. To přijde časem.

Co očekávat při profesionálním bělení zubů

Mnoho lidí věří, že profesionální bělení zubů je vše řešící kouzelný trik. No, je to skoro jako Harry Potter, jenom s mnohem méně blýskavostí a kouzelníků v kloboucích. Dagmar, moje manželka, nedávno podstoupila profesionální bělení zubů a její zuby jsou nyní bělejší. Ale nečekejte, že to bude bezbolestné. Praxe ukazuje, že po bělení můžete pociťovat citlivost zubů. Takže pokud jste jako já a milujete svůj vychlazený čaj, možná se budete muset na pár dní držet dál.

Opatrně s domácím bělením zubů

Domácí sady na bělení zubů jsou všude. A víte, co je na tom nejdůležitější? Musíte vědět, co děláte. Pokud použijete příliš silný gel, riskujete podráždění dásní a citlivost zubů, což není nijak příjemné. Udělal jsem tuhle chybu jednou a věřte mi, nechcete to zopakovat. A pokud nevíte, jak správně naložit gel, může dojít k nerovnoměrnému bělení, a to může vést k pruhovaným zubům. A to opravdu není styl, který chcete vyzkoušet.

Porozumění rizikům bělení zubů

Ano, bělení zubů je skvělé - kdo by nechtěl bílý úsměv, který září jako perly? Ale je také důležité pochopit rizika. Stejně jako u všeho, co děláte s tělem - ať už je to cvičení, stravování nebo bělení zubů - existují určitá rizika. Můžete mít citlivé zuby, podrážděné dásně, nebo dokonce při špatném použití můžete poškodit zubní sklovinu. Ale nebojte se, pokud se řídíte instrukcemi a vyhýbáte se těmto chybám, bělení zubů může být skvělý způsob, jak zlepšit váš úsměv. A kdo by to nechtěl, že?

Používejte přírodní metody s rozvahou

Existuje mnoho tipů a triků pro bělení zubů, které najdete na internetu. Ale některé z těchto 'domácích oprav' mohou být více škodlivé než užitečné. Například jablečný ocet může opravdu bělit zuby, ale také může poškodit vaši sklovinu, pokud jej použijete příliš často. Takže, ano, přírodní metody mohou být skvělé, ale vždy se ujistěte, že je používáte správně a s mírou.

Jídlo a pití ovlivňuje bělení zubů

Stává se vám, že máte čerstvě vybělené zuby a jdete si dát skleničku červeného vína? Je mi líto, to je špatný nápad. Červené víno je jedním z nejhorších nepřátel bílých zubů, stejně jako káva nebo čaj. Jedna ze super vlastností zubů je, že dokáží absorbovat barviva, a tak se můžete těšit na široký spektrum odstínů zubů, pokud budete konzumovat tyto nápoje. Takže pokud chcete, aby vaše bělení zubů vydrželo co nejdéle, měli byste tyto nápoje po nějakou dobu omezit.

Závěrečné myšlenky a doporučení

Bělení zubů může být skvělý způsob, jak si zlepšit úsměv a zvýšit sebevědomí. Ale jako se vším, je důležité dělat to správně. Udělejte si čas na výzkum a ujistěte se, že rozumíte procesu a všem potenciálním rizikům. Pokud se na to necítíte sami, vždy můžete navštívit profesionála. Konzultace s vaším zubařem je vždy dobrým nápadem, když se rozhodujete o bělení zubů.