Kompozitní fazety cena: Jak to funguje?

Kompozitní fazety cena: Jak to funguje?

srp, 28 2023

Základní pochopení kompozitních faset

Nevím, jak vy, ale já mám oblíbený dům ve své čtvrti. Ani ne tak kvůli tomu, jak vypadá, ale kvůli tomu, jak je napsaný jeho název na poštovní schránce. Rough & Ready. Hrubé a připravené. Myslím, že takto bychom mohli popsat své zuby před zákrokem kompozitními fazetami, ne? Hrubé a připravené!

Kompozitní fazety jsou novější metoda v kosmetické stomatologii určená k vylepšení vzhledu vašeho úsměvu. Jde o tenké lamináty nebo plátky zubního kompozitního materiálu (mimochodem velmi odolného), které jsou na zuby připevněny pomocí speciálního adhezivního systému.

Nevysvětlila jsem to dobře? Nebojte, jsem si jistá, že si všechno důkladně probereme v dalších částech. Uvidíte, že to je vlastně docela jednoduché.

Výhody kompozitních faset oproti tradičním porcelánovým

Znal jsem ten pocit, když si koupíte něco nového a najednou to vidíte všude? Kamarádka mi říkala, že když si koupila zelené auto, všude kolem viděla jen a jen zelená auta. To mě navedlo na myšlenku, že s Kompozitními fazetami to bude stejně. Jakmile budete vědět o jejich existenci, uvidíte je všude. Ale proč si je někdo vybere oproti porcelánovým? Ráda bych vám to vysvětlila.

Jedním z důvodů je určitě cena. Kompozitní fazety jsou výrazně levnější než porcelánové. Můžete to považovat za takovou malou radost pro vaši peněženku.

Popravdě, začátkem byla cena hlavním faktorem, který mě přiměl zkoumat více o kompozitních filetech. Ale jak jsem se dozvěděla více a více, jsem zjistila, že nejen peněženka, ale i moje zuby jsou za to vlastně docela rádi.

Proces nasazení kompozitních faset

Jdeme na to! Byla jsem u zubaře tolikrát, že už ani nepočítám. Některé z těch návštěv byly pracovní, jiné jen na kontrolu. A pak přišla ta návštěva, kdy mi poprvé nabídli kompozitní fazety.

Jak jsem již zmínila, forma aplikace je v mnoha ohledech podobná klasickému bonding agentu, kde je materiál aplikován na povrch zubu, a poté modelován a vyleštěn do optimálního tvaru. Tento proces se skládá z několika kroků, a rak bych je pro vás sepsala v podobě seznamu:

  • Nejprve zubař upraví povrch zubu broušením, aby vytvořil dostatečné místo pro fazetu.
  • Poté zubař zvolí správný odstín kompozitního materiálu, aby co nejvíce odpovídal vašim přirozeným zubům.
  • Pak přijde na řadu lepidlo, které se nanese na povrch zubu.
  • A nakonec se kompozitní materiál modeluje na zubu podle potřeb pacienta a vyleští pro dokonalý vzhled.

Průběžná údržba a péče kompozitních faset

A teď přišel čas něco si přiznat. Znáte ten pocit, když máte novou hračku a jste na ní tak pyšní, že jí ukazujete všem kolem? Tak přesně takto jsem se cítila, když jsem odešla od zubaře s novými kompozitními fazetami. Byla jsem nadšená a zvědavá, jak si poradím s péči o ně.

Chci vám říci, že péče o kompozitní fazety je tak jednoduchá, jak si jen můžete představit. Je to sice něco, co vyžaduje pravidelnou péči, ale je to skutečně snadno proveditelné a navíc vše, co budete potřebovat, jsou základní hygienické potřeby, které již pravděpodobně máte doma.

Můj názor na kompozitní fazety

Jsem si jistá, že většina z vás očekává, že řeknu něco jako "bylo to nejlepší rozhodnutí můjho života" a "chtěla bych to udělat znovu a znovu". No, nebudu vás zklamat, protože to je přesně to, co cítím.

Řeknu vám, že kompozitní fazety měly obrovský vliv na mou sebedůvěru a sebepojetí. Zdá se, že se lidé na ulici na mě dívají jinak; mohlo by to být kvůli větší jistotě, kterou díky novému úsměvu cítím. Anebo jde o to, že teď mám kouzelné kompozitní fazety, které zmírnily barevné a tvarové nesrovnalosti mých zubů.

Souhrnně řečeno, je to jedna z těch věcí, které mě nenechávají lítovat stráveného času, investovaných peněz a investovaného úsilí. A jsem si jistá, že pro mnoho z vás to může být stejně velký hit jako pro mě!