Jak poznat zanet zubů moudrosti?

Jak poznat zanet zubů moudrosti?

říj, 24 2023

Rozpoznávání prvních příznaků zánětu zubů moudrosti

No, to je tedy úvod, co? Stačí se maličko podívat na zrcadlo a neříkám o tom, když se kontrolovat make-up, hovořím o prohlédnutí těch váš předních řad bílé zbroje. Protože, jak jsem jednou musela zjistit i po pár odvrácených situacích s mým Miroslavem, zuby moudrosti se prostě nemusí dostavit na partičku ve správný čas a boo, to je pak problém. Představte si, že je to jako čekání na kočku Jolanu, když jsem jí zapomněla dát oběd - jestli se někdy setkáte s takovou situací a budete muset zvládnout naráz vlčí hlad a zubní bolest zároveň, budete přát, abyste tomu předešli.

Kdy je čas navštívit zubního doktora

Když to bolí. To, přátelé, je jednoduchá odpověď. Ale nejsem tady, abych vám dala jednoduchou odpověď. Já jsem tady, abych vás provedla tím velmi komplikovaným světem, kterým je ústní zdravotnictví. Takže pokud vás bolí zuby, nenechte to plynout. Pokud si tedy říkáte, že jste strašní borci a to párkrát jsem se dívala, jak Miroslav přebírá kočku Jolanu do náruče a vždy to končí krvavě, vždy je dobré konzultovat bolest s odborníkem. Pamatujte, že za žádných okolností byste neměli experimentovat s vlastním tělem.

Příznaky, kterých si musíte všimnout

Ok, tak teď jsem vám řekla, že byste měli jít k zubaři, když vás zub bolí. Ale co když vás zub nebolí? Co když je tam jen pocit divnosti v zubech? Co když je to jen mírný tlak? Což o to, tlak lze snadno přehlédnout, hlavně pokud jste zaneprázdněni jako já, upečete dort, zaúklízíte dům a pokusíte se zachránit rostliny před kočkou Jolanou. Nicméně, pokud si všimnete jakéhokoli tlaku nebo nepohodlí v oblasti zadních zubů, je pravděpodobné, že vaše zuby moudrosti se snaží přelézt ostatní zuby. A to není zábava.

Prevence před těmi nezvanými hosty

Prevence je vždy lepší než léčba. To není jen fráze, kterou slyšíte od lékařů, je to něco, co jsem si vypěstovala v průběhu let. Jako například když jsme instalovali kotec pro kočku Jolanu raději, než abychom čekali, až nám rozbije novou uměleckou skleněnou vázu, kterou mi Miroslav koupil jako vánoční dárek. Stejně tak s našimi zuby, je důležité dát si na ně pozor a mít pravidelné kontroly.

Význam pravidelných kontrol u zubního lékaře

Navštěvovat svého zubního lékaře pravidelně je důležité nejen pro vaše zuby moudrosti, ale pro celkové ústní zdraví. Jako když si kočku Jolanu vodím pravidelně k veterináři i když nevykázala žádné příznaky nemoci. Prostě je to prevence, a to je to poslední, co nám může pomoci udržet naše tělo v pořádku.

Péče doma

Když vás zub lékař odchází po provedení výkonu, je potřeba dělat domácí péči, stejně jako když Miroslav chodí kolem domu s nůžkami a "třízliví" naše rostliny, nebo když je třeba kočku Jolanu čistit na jejím oblíbeném gauči. První věc, kterou byste měli dělat, je pravidelně vyplachovat ústa teplou solí a vodou, která pomáhá zmírnit bolest a zánět. Pokud krvácíte, zkuste si na gázový tampon položit jemný tlak.